Kwas hialuronowy do picia – poznaj beauty drinki Proceanis

Kwas hialuronowy do picia – poznaj beauty drinki Proceanis od wewnątrz

Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w ludzkim organizmie. Jego silna zdolność wiązana wody oraz lepko-sprężyste właściwości sprawiają, że odgrywa on istotną rolę – i to nie tylko dla skóry. Wraz z upływem lat ilość naturalnie występującego HA drastycznie maleje.  Z pomocą nowoczesnych preparatów można go jednak skutecznie uzupełnić, również od środka. Jesteście zainteresowani? Koniecznie przeczytajcie ten wpis i przekonajcie się, jakie korzyści może Wam przynieść włączenie do diety kwasu hialuronowego do picia z marką Proceanis.

Kwas hialuronowy do picia – dla kogo i na co?

Jak działa kwas hialuronowy w płynie, kiedy warto go przyjmować i na co może pomóc? Kwas hialuronowy jest substancją obecną w niemal we wszystkich komórkach, tkankach i narządach. Funkcjonuje przede wszystkim jako związek nawilżający – jedna cząsteczka HA jest w stanie związać do 250 cząsteczek wody. W dużych ilościach znajduje się w tkance łącznej, płynie maziowym stawów, ciele szklistym oka czy w ścianach naczyń krwionośnych. Największym rezerwuarem kwasu hialuronowego jest skóra, która magazynuje go aż w ponad 50% – przede wszystkim w warstwie skóry właściwej oraz w macierzy międzykomórkowej naskórka.

Niestety, wraz z wiekiem, w wyniku spowolnionej syntezy, działania enzymów oraz wolnych rodników, zawartość naturalnie występującego kwasu hialuronowego stopniowo maleje, a w okolicach 60 roku życia stanowi już zaledwie 20% pierwotnej wartości. Z racji znikomej zawartości HA w produktach spożywczych oraz jego niskiej biodostępności trudno o podniesienie jego poziomu z pożywieniem. Rozwiązaniem dającym efekty mogą być suplementy diety w postaci kwasu hialuronowego do picia.

Jak działa kwas hialuronowy w płynie?

Kwas hialuronowy w płynie dostarczany w formie doustnej suplementacji może zapewniać znakomite efekty i z powodzeniem docierać w głąb organizmu. Płynna forma podania związku znacząco może zwiększać jego wchłanialność i biodostępność, ale także samo rozprowadzanie przez układ krwionośny i limfatyczny, co pozwala na skuteczne uzupełnienie niedoborów HA w głębokich tkankach skóry, włosach, paznokciach, stawach czy pozostałych strukturach tworzonych przez tkanki łączne i chrzęstne.

 Włączenie kwasu hialuronowego do picia stanowi także doskonałe wsparcie antyoksydacyjne dla organizmu. Jeśli natomiast chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, jak radzić sobie z wolnymi rodnikami przy pomocy pielęgnacji, koniecznie przeczytajcie ten artykuł: Antyoksydanty – czym są i w jakich kosmetykach je znajdziesz?

Jak używać kwasu hialuronowego?

Jak używać kwasu hialuronowego? Podobnie jak w przypadku każdego innego suplementu, kwas hialuronowy do picia powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami producenta. W celu uzyskania optymalnych efektów najczęściej zaleca się jego stosowanie w okresie do trzech miesięcy. Istnieją badania, które wskazują, że pierwsze efekty odnotować można już po zaledwie czterech tygodniach stosowania. Włączając kwas hialuronowy w płynie do diety, warto rozważyć jego przyjmowanie w towarzystwie składników, które zwiększają jego wchłanialność – na przykład probiotyków lub fosfolipidów. Decydując się na zakup beauty drinków, należy jednak mieć na uwadze, że choć przynoszą one efekty, nie stanowią zamiennika zdrowego stylu życia czy pielęgnacji.

O tym, jak używać kwasu hialuronowego w pielęgnacji, przeczytacie w naszym innym artykule: Kwas hialuronowy – jak stosować?

Kwas hialuronowy do picia – jaki wybrać?

Kwas hialuronowy w płynie pod postacią suplementu diety może być doskonałym sposobem na podniesienie jego obniżonej zawartości w organizmie, a tym samym uzyskanie realnej poprawy w obrębie wielu tkanek i narządów – w tym stanu skóry, stawów, włosów, paznokci czy wzroku.

Rozważacie zakup preparatu i zastanawiacie się, co wybrać? Pamiętajcie, że konkretne działanie i rezultaty zależą od wybranego produktu. Biostępność i przyswajalność kwasu hialuronowego w płynie uzależniona jest przede wszystkim od jego postaci w danym suplemencie – a ściślej rzecz ujmując, od zastosowanych w nim przez producenta struktury molekularnej HA, formy podania czy samej metody produkcji.

Naturalnie w organizmie występuje zarówno mało-, jak i wielkocząsteczkowe formy związku. Decydując się na zakup kwasu hialuronowego do picia, warto więc szukać tych preparatów, które zawierają obydwa rodzaje cząsteczek. Z racji faktu, że kwas hialuronowy jest świetnym nośnikiem substancji odżywczych, korzystnie jest wybierać te suplementy, które w swoim składzie zawierają również inne cenne związki – np. witaminy, minerały czy kolagen. Przy wyborze suplementu, warto też zwrócić uwagę na to, z czego jest kwas hialuronowy. Ten pochodzenia roślinnego zalecany jest nie tylko ze względów etycznych, ale także z racji prozapalnego potencjału surowców odzwierzęcych.

Kwas hialuronowy do picia – marka Proceanis

Jedną z marek wyspecjalizowanych w tworzeniu wysokiej jakości preparatów z kwasem hialuronowym do picia jest Proceanis. To niemiecka marka suplementów diety, która jako pierwsza na świecie wprowadziła suplementy diety z kwasem hialuronowym w płynie. Jej twórcy – dr H. Jüchter i H. Bross – podejmując się pracy nad rozwojem autorskiej, innowacyjnej formuły z wykorzystaniem HA, udowodnili, że składnik ten z powodzeniem może być wchłaniany z dietą. Klucz to zamknięcie jego potencjału w odpowiedniej formie o zrównoważonej strukturze molekularnej. I taką też formę kwasu hialuronowego do picia znajdziemy w każdym jednym beauty drinku z oferty marki: podany pod postacią dwóch złączonych ze sobą łańcuchów o różnych długościach, dociera w głąb organizmu do wszystkich jego tkanek, odżywiając je i nawilżając od środka. Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo suplementów diety Proceanis Hyaluron Drink zostały potwierdzone wieloma badaniami niezależnych ośrodków.

Mając u podstaw ideę holizmu w rozumieniu tradycyjnej medycyny chińskiej, w myśl której człowiek stanowi nieodłączną całość i jedność z naturą, marka kieruje się w swoich działaniach podejściem zrównoważonym i proekologicznym. Zawarty w preparatach kwas hialuronowy do picia to produkt najwyższej jakości, pozyskany w całości w drodze bakteryjnej biofermentacji w formie mało- i wielkocząsteczkowej, a dzięki temu doskonale zbliżony jest w strukturze do naturalnego HA w ludzkim organizmie. Wegański skład uzupełniają najcenniejsze związki bioaktywne, roślinne ekstrakty, witaminy i minerały, które razem w holistyczny sposób dbają o równowagę organizmu – a przede wszystkim zdrowie tkanki chrzęstnej i łącznej, w tym skórę, stawy, włosy czy paznokcie.

Jedną z propozycji marki jest PROCEANIS Hyaluron Drink suplement diety z czystym kwasem hialuronowym. Jest to zaawansowany beauty drink, opierający się w swoim składzie na synergistycznym połączeniu kluczowych składników odżywczych, wspierających stan skóry, włosów, paznokci oraz funkcje ruchowe. Kwas hialuronowy w płynie uzupełniają tu między innymi związki pozyskane z surowców roślinnych – granatu, marchwi czy kwiatów kokosa. Znajdziemy tu także cynk, biotynę, witaminę C i B12. Specjalnie opracowana formuła zapewnia wysoką przyswajalność i efekty widoczne już po niespełna kilku tygodniach stosowania – w tym głębokie nawodnienie całego organizmu, poprawę kolorytu i spoistości struktury skóry, spłycenie zmarszczek i blizn, wzmocnienie paznokci czy wysyp baby hair.

Kwas hialuronowy do picia oferowany jest w wygodnej formie shotów, które bez problemu można zabrać ze sobą w podróż. Preparat dostępny jest także w postaci atrakcyjnego zestawu ze wzorzystą apaszką, który może być znakomitym pomysłem na prezent – dla siebie lub bliskiej sercu osoby: PROCEANIS Hyaluron Drink zestaw 2x200ml + 2x10ml + jedwabna apaszka z morwy.

Dodaj komentarz