Co stosować na zmarszczki na czole?

co na zmarszczki na czole

Często pytacie się nas, co stosować na zmarszczki na czole. Czy domowa pielęgnacja może w ogóle pomóc w walce z widocznymi zmianami, czy może jedynym rozwiązaniem są zabiegi? O tym, dlaczego powstają zmarszczki, co robić, kiedy są już widoczne i jak im przeciwdziałać, przeczytacie w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Co się sprawdzi na zmarszczki na czole?

Zanim odpowiemy na pytanie, co sprawdzi się najlepiej na zmarszczki na czole, na wstępie powiemy kilka słów o przyczynach ich powstawania. Należy bowiem pamiętać, że zmarszczki mogą pojawiać się na skórze z wielu różnych powodów i być nie tylko konsekwencją starzenia się organizmu. Jest to o tyle istotne, że determinuje to pielęgnację oraz to, jakich składników aktywnych warto szukać w serach czy kremach na zmarszczki na czole.

Jakie kremy na zmarszczki na czole?

Aby móc wskazać, jakie sera czy kremy na zmarszczki na czole warto włączyć do pielęgnacji, należy w pierwszej kolejności wiedzieć, z jakim ich typem mamy do czynienia. Charakterystyczne, równoległe linie nie muszą bowiem dotyczyć wyłącznie osób z dojrzałą cerą. Najczęstsze przyczyny pojawiania się zmarszczek na czole przedstawiamy poniżej.

  • Starzenie – wskutek biologicznego starzenia się organizmu, spowolnieniu ulega także metabolizm skóry – cykl odnowy komórkowej ulega wydłużeniu, a synteza najważniejszych związków podporowych, w tym włókien kolagenowych i elastynowych oraz kwasu hialuronowego, ograniczeniu, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek.
  • Mimika – zmarszczki na czole mogą być również skutkiem nadmiernej ekspresji mimicznej lub nieuświadomionych, powtarzalnych odruchów – nawykowego marszczenia brwi czy mrużenia oczu. Początkowo występujące w postaci drobnych linii, w dłuższej perspektywie ulegają pogłębieniu i utrwaleniu.
  • Odwodnienie skóry – przy wyborze serum lub kremu na zmarszczki na czole warto zastanowić się, czy widoczne zagłębienia nie są skutkiem odwodnienia skóry. Tak zwane dehydratacyjne zmarszczki mogą powstawać zarówno wskutek starzenia się skóry, jak i nieodpowiedniej pielęgnacji i świadczyć o zbyt niskim poziomie nawodnienia naskórka, a także głębiej położonych tkanek.

Co stosować na zmarszczki na czole?

Dostajemy od Was wiele pytań o to, czy istnieją skutecznie działające alternatywy wśród kosmetyków dla toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego na zmarszczki na czole.

Obecnie na rynku znajdziemy naprawdę wiele wysokiej jakości produktów, które właściwe włączone do pielęgnacji i regularne stosowane mogą w sposób widoczny poprawić kondycję skóry, a tym samym pomóc w jej wygładzeniu i odmłodzeniu wyglądu.

Co najlepiej stosować na zmarszczki na czole? W zależności od występującego typu zmarszczek i rodzaju skóry, zalecane może być włączenie różnych substancji – od tych wiążących wodę i wzmacniających spoistość bariery naskórkowej, aż po związki inicjujące procesy wewnątrzkomórkowe w celu przebudowy skóry, poprawy jej jędrności i napięcia.

W przypadku utrwalonych zmian konieczne może okazać się włączenie zabiegów gabinetowych. Wachlarz rozwiązań jest obecnie bardzo szeroki – dostępne są zarówno metody nieinwazyjne, jak chemiczna eksfoliacja czy masaże twarzy, jak i metody inwazyjne – oprócz wspomnianych toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego na zmarszczki na czole mogą pomóc także m.in. mezoterapia czy RF mikroigłowa.

Zachęcamy także do lektury naszych poprzednich wpisów, w których szerzej poruszamy tematykę starzenia się skóry i celowanej pielęgnacji anti-age:

Kwas hialuronowy na zmarszczki na czole

Kwas hialuronowy na zmarszczki na czole to często wykonywany zabieg w gabinetach. Substancja ta doskonale sprawdzi się także w domowej pielęgnacji – zwłaszcza w przypadku tzw. zmarszczek dehydratacyjnych. Poszukując jej w kosmetykach, warto zwrócić uwagę na wielkość, w jakiej cząsteczki HA zostały zamknięte w danej formule, a także obecność dodatkowych składników aktywnych działających wzmacniająco i uszczelniająco na barierę naskórkową. PHFORMULA HYDRA Serum skoncentrowane serum korygujące zmarszczki 30 ml to serum na zmarszczki na czole, jakie polecamy do prewencji, jak i przy już widocznych drobnych zmianach. Dla cer dojrzałych oraz w przypadku obecności głębszych zmarszczek i bruzd, do nawilżania skóry świetnie sprawdzić może się z kolei preparat ENVIRON Focus Care Youth+ 3D Synerge Filler Creme hydrolipidowy krem wypełniający 30 ml.

Peptydy

Kolejnymi substancjami, jakich warto szukać w serach lub kremach na zmarszczki na czole, są peptydy. Polecamy zwrócić uwagę przede wszystkim na neuropeptydy – nazywane nieinwazyjnym botoksem, poprzez zmniejszanie częstotliwości skurczu mięśni mimicznych, wykazują znakomite działanie wygładzające. Znajdziecie je na przykład w kosmetyku PCA SKIN Exlinea Pro Peptide Serum wzmocnione serum wygładzające zmarszczki z peptydami 30 ml pod postacią argireliny i SNAP-8.

Retinal i retinol na zmarszczki na czole

Retinoidy to substancje o wielokierunkowym działaniu, cenione między innymi za doskonałe działanie przeciwstarzeniowe. Za sprawą umiejętności stymulacji biologicznej aktywności komórek skóry przyczyniają się do ich intensywniejszej proliferacji oraz zwiększonej syntezy kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego.

Stosowany retinal lub retinol na zmarszczki na czole pomoże w ich spłyceniu, nawet w przypadku głębszych i utrwalonych zmian. Jednym z najsilniej działających kremów na zmarszczki na czole jest IMAGE SKINCARE Total Retinol A Creme rewitalizujący krem z retinolem, kwasem glikolowym i mlekowym 28,4 g – znajdziecie w nim połączenie skoncentrowanej dawki retinolu i kwasów AHA oraz polipeptydy. W przypadku ser jednym z naszych ulubieńców jest z kolei MEDIK8 Crystal Retinal 6 Serum z 0,06% stabilizowanym retinolem 30ml.

 

Mamy nadzieję, że wpis ten okazał się dla Was pomocny i wiecie już, co sprawdzi się dla Was najlepiej na zmarszczki na czole. Obecnie możemy wybierać z wielu kosmetyków z różnymi substancjami aktywnymi, które stosowane regularnie mogą przynieść widoczne rezultaty w poprawie wyglądu skóry. Warto jednak pamiętać o tym, że zdecydowanie najlepsze efekty da wielokierunkowe działanie, w razie potrzeby wsparte zabiegami gabinetowymi.

Dodaj komentarz