Sucha skóra – pielęgnacja i wybór odpowiednich składników.

Skóra sucha

Sucha skóra jest Twoim problemem? Bywa napięta, wygląda sucho i czasami się łuszczy? Jednak bywają dni kiedy ten dyskomfort jest mniejszy. Wtedy myśl o jędrnej, miękkiej i dobrze nawilżonej skórze jest jakby bliżej Ciebie ♥

Podstawą każdego reżimu pielęgnacyjnego niezależnie od typu skóry jest poprawa ogólnego wyglądu i kondycji skóry. Sucha skóra najpierw potrzebuje mocnego nawilżenie, ale wymaga również odnowienia i stymulacji komórek oraz zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, a co ważniejsze zwiększenia wytwarzania naturalnie nawilżających cząsteczek znanych jako Gags kwasu hialuronowego.

Jak zrozumieć potrzeby suchej skóry?

Rynek kosmetyczny nigdy wcześniej nie był tak nasycony i tak bogaty w produkty wielu marek, które zgodnie twierdzą, że posiadają produkty specyficzne dla skóry suchej. Sekretem w leczeniu skóry suchej jest spojrzenie poza markami i skupienie się na składnikach, które je zawierają, a co ważniejsze stężenie tych składników.

Jeśli składnik jest wysoko na liście INCI zwykle oznacza to wyższe stężenie i vice versa.

Jak pielęgnować suchą skórę?

Krem do opalania

Jak w przypadku każdego rodzaju skóry ochrona przed słońcem i jego szkodliwym wpływem jest niezbędna i powinna być pierwszym wyborem, gdy myślimy o prawidłowej pielęgnacji.

Nawilżanie cery suchej

Polihydroksykwasy (czyli kwasy PHA’s) są małymi cząsteczkami, które wnikają w głębsze warstwy skóry i mają szereg działań, w tym stymulację kolagenu, zwiększenie nawilżenia przez stymulowanie Gags i pomagają łagodzić skórę oraz minimalizować podrażnienie. Amerykańskie laboratorium Neostrata oferuje produkty o określonych wskazaniach i składnikach bogatych właśnie w  polihydroksykwasy, zarówno kwas laktobionowy jak i glukonolokton.

Kwas laktobionowy, niedrażniący „Bionic” PHA pochodzi z cukru mlecznego i pomaga zapobiegać, a nawet odwrócić uszkodzenia posłoneczne, wygładza zmarszczki, rozjaśnia zabarwienia powiększonych porów i znacznie wpływa na szorstkość. Silny antyutleniacz, który stosuje się do zapobiegania uszkodzeniu oksydacyjnemu narządów po przeszczepie. Kwas laktobionowy wspomaga sprężystość poprzez hamowanie MMP enzym odpowiedzialny za degradację kolagenu, i w konsekwencji marszczenia i rozluźnienie skóry. Naturalny środek utrzymujący wilgoć, wiąże wodę w celu utworzenia bariery nawilżającej na skórę.

Glukonolakton, PHA występuje naturalnie w skórze, zapewnia pełną siłę anti-aging bez podrażnień, nawet u pacjentów z ekstremalnie wrażliwą skórą lub z trądzikiem różowatym, lub tych, którzy są po intensywnych zabiegach złuszczających. Glukonolakton wzmacnia funkcje ochronne skóry zmniejszając wrażliwość na czynniki drażniące i zaczerwienienie skóry. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom kolagenu w skórze poprzez zmniejszenie glikacji. I co ważne nie zwiększa wrażliwości komórek skóry na słońce.

Kwas hialuronowy (HA) jest naszą własną cząsteczką nawilżającą znajdującą się w skórach i jedyne czego potrzebuje, aby przetrwać to woda. Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem na bazie cukru, który działa jako element strukturalny skóry i można go znaleźć w prawie wszystkich organizmach żywych (w tym w ludzkiej skórze).

Wyjątkowość tego składnika polega na jego zdolności do zatrzymywania wilgoci: jedna cząsteczka HA będzie wiązać się z cząsteczkami wody 1000 – niesamowite nie sądzisz? Oznacza to, że HA jest doskonałym składnikiem, który należy dodać do pielęgnacji skóry suchej. HA można znaleźć w  Mesoestetic ha densimatrix gdzie kwas hialuronowy znajduje się w trzech różnych kompleksach. Wyjątkowa formuła zapewnia kilka poziomów nawilżenia, ochronę kwasu hialuronowego przed rozpadem  i utlenianiem oraz wspomaga produkcję kolagenu i elastyny

Przeciwutleniacze

Ostatnie, ale na pewno nie mniej ważne są antyoksydanty, które stanowią istotny element dla każdego typu skóry również w trosce o suchą skórę. Przeciwutleniacze są grupą substancji, które redukują wolnorodnikowe uszkodzenia i chronią skórę przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych. Jest to bardzo proste, gdy nasza skóra traci zdolność do zatrzymywania wody, suchość skóry rozwija się. Antyoksydanty pomagają naprawiać i zapobiegać utracie wilgoci i wzmacniają naturalną barierę skórną.

Nasze rekomendacje kosmetyków do suchej skóry:

  • Witamina C: 15% witaminy C zmniejsza objawy starzenia się skóry.
  • Witamina A: poprawia strukturę skóry i zwalcza oznaki starzenia się, tj. zmarszczki, drobne linie, nierówna tekstury skóry i przebarwienia.
  • Witamina B5: zmniejsza utratę wody i utrzymuje skórę gładką i elastyczną ze względu na swoje właściwości nawilżające.
  • Witamina E: znana ze swoich właściwości silnie przeciwutleniających, zwalcza również oznaki fotostarzenia.
  • Polifenole: naturalnie występujące w roślinach i owocach, zwalczają działanie wolnych rodników i wzmacniają integralność kolagenu.

Dodaj komentarz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.