Bakuchiol naturalny zamiennik retinolu na zmarszczki i trądzik.

Bakuchiol naturalny zamiennik retinolu na zmarszczki i trądzik

Do walki ze starzeniem się skóry dołączył niedawno nowy składnik: BAKUCHIOL. Ten botaniczny składnik obiecuje wyniki podobne do retinolu, ale bez jego nieprzyjemnych skutków ubocznych. Jest to całkowicie organiczny składnik aktywny odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Myślę, że substancja brzmi bardzo obiecująco, ale czy naprawdę działa?

Bakuchiol zyskuje coraz większą popularność i jest to w pełni zasłużone wyróżnienie, ze względu na jego niesamowite zdolności do spłycania cienkich linii i dodawania młodzieńczego blasku skórze.

Bez wątpienia najskuteczniejszym składnikiem w walce ze zmarszczkami jest retinol. To on ma zdolność stymulowania kolagenu i elastyny oraz nadawania skórze zdrowego, młodszego wyglądu. Jednak używanie retinolu ma tendencję spadkową i niszczy to piękno korzystania z produktów bogatych w jego skład – powoduje podrażnienie skóry.

Bakuchiol jest naturalną alternatywą dla witaminy A czy retinolu dedykowany dla skóry wrażliwej. Jest prawdziwym „zmieniaczem gry”, ponieważ skutecznie stymuluje produkcję kolagenu i może znacznie poprawić kondycję skóry.  Rezultatem jest młodzieńcza, gładka skóra z wygładzonymi liniami i brakiem oznak zmęczenia.

Wpływ retinolu na skórę jest niesamowity! Wiadomo, że wygładza i odmładza skórę, ale retinol nie jest odpowiedni dla skóry wrażliwej. ”Retinol z Bakuchiolu” jest jednak wyjątkiem! Szeroko zakrojone badania wykazały, że bakuchiol ma dokładnie taki sam wpływ na skórę jak konwencjonalny retinol, stymulując produkcję kolagenu, co poprawia elastyczność skóry, ale bez niekorzystnych skutków, takich jak złuszczanie, suchość, podrażnienie i światłoczułość.

Bakuchiol wydaje się być właśnie tym rozwiązaniem, aby dostarczyć potrzebne składniki odżywcze skórze bez skutków ubocznych retinolu. Jeśli wcześniej nie słyszałaś/łeś o tym składniku aktywnym, po prostu czytaj dalej, a wkrótce zrozumiesz o co w tym chodzi.

Zalety bakuchiolu dla Twojej skóry.

Bakuchiol jest cudny pod tak wieloma względami, że nie można nie zakochać się w tym fantastycznym składniku.

  • Bakuchiol poprawia jędrność i elastyczność skóry, pozostawiając młodszy wygląd.
  • Eliminuje drobne linie i zmarszczki dzięki stymulacji genów i białka przeciwstarzeniu się komórek.
  • Dzięki zastosowaniu bakuchiolu zyskujesz zastrzyk kolagenu i elastyny. To z kolei daje bardziej elastyczną i jędrniejszą skórę.
  • Może również działać jako przeciwutleniacz w celu ochrony skóry przed radykalnym uszkodzeniem, nawet gdy nasza skóra jest narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  • Trądzik i inne choroby zapalne lub bakteryjne są znacznie zmniejszone, dzięki właściwościom przeciwzapalnym.
  • Kobiety w ciąży i osoby o wrażliwej skórze mogą stosować produkty z tym składnikiem. A jeśli Twoja skóra nie toleruje retinolu, jest to najlepsza naturalna alternatywa.
  • Nie wykazuje podrażnień oraz reakcji tj swędzenie, zaczerwienienie lub wypryski

Dla jakiej skóry bakuchiol?

Wiele aktywnych składników, które są dodawane do produktów kosmetycznych, zwykle ma określone zastosowanie dla określonych rodzajów skóry. Konieczne może być przeczytanie instrukcji obsługi i sprawdzenie, jak nie używać produktu, aby uzyskać najlepszy wynik dla skóry.

Jednak nie dotyczy to bakuchiolu. Ten wspaniały składnik ma wszystko, czego potrzeba, aby poradzić sobie z chorobami skóry, jakie może mieć każdy rodzaj skóry. Dzięki zdolności do zwiększania obrotu komórkowego, a tym samym produkcji kolagenu, stanowi obowiązkowy składnik produktów pielęgnacyjnych dla wszystkich osób ze starzejącą się skórą, przebarwieniami czy trądzikiem.

Niezależnie od tego, czy Twoja skóra jest sucha, tłusta, wrażliwa, normalna, czy sklasyfikowana jako skóra mieszana produkty z tym składnikiem będą skuteczne a przy tym delikatne.

Jak używać bakuchiol, aby uzyskać najlepsze wyniki dla skóry?

Jako nowe i gorące odkrycie w branży produktów do pielęgnacji skóry, bakuchiol zyskuje coraz większą popularność. W rzeczywistości produkty zawierające ten składnik można znaleźć już w wielu produktach kosmetycznych. W 4SKIN rekomendujemy nową linię hiszpańskiego laboratorium Sesderma Samay, która łączy w sobie wszystkie zalety produktów przeciwstarzeniowych dających maksymalne korzyści dla skóry bez ryzyka wystąpienia podrażnień. Możesz spróbować wszystkich produktów: serum, kremu i kremu pod oczy i cieszyć się z zalet roślinnego retinolu. Jedyną różnicą będzie brak skutków ubocznych.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak używać bakuchiolu, aby uzyskać idealną skórę, o zdrowym, młodzieńczym wyglądzie.

  • Produkty zawierające bakuchiol zawsze używaj na kilka minut przed pójściem spać, aby mógł pracować na twarzy przez noc.
  • Możesz je używać dwa razy dziennie, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki.
  • Ilekroć kupujesz produkt zawierający bakuchiol, zawsze sprawdź, czy inne składniki są odpowiednie do zamierzonego celu i rodzaju skóry.

Podsumowując, Twoja skóra zasługuje na wszelką możliwą opiekę. A to oznacza, że ​​należy zwrócić szczególną uwagę na to co nakładasz na skórę. Jednym ze składników aktywnych, o który nie musisz się martwić, jest bakuchiol: wspaniały naturalny związek, który eliminuje wszystkie zmarszczki, trądzik lub drobne linie na Twojej twarzy.

Nasze rekomendacje kosmetyków zawierających bakuchiol:

Dodaj komentarz